Wejście Nagrody Hackaday: Współpraca oczyszczanie wody

Spójrz na dowolny typ opisu oczyszczalni wodnej, a także odkryjesz opis, który zawiera słowa, “zbiorniki koagulacyjne”. Jakie są te leczenie koagulacyjne? Nie chcesz wiedzieć. Dokładnie jak to robią? Z chemikaliami oraz minerałami. Oczywiście jest coś innego, co można zrobić.

W przypadku wpisu Nagrody Hackaday, [Ryan], [DesignerBeck], [Clint], [Wanda], a także [Maker Mark] prowadzą elektrożeraagulację. Jest to zastępca dla piankowym zaparzenie chemikaliów, które wykorzystuje energię elektryczną, aby wyciągnąć zanieczyszczenia z wody.

W tej chwili testy są znacznie mniejsze w skali niż dziesiątki niezliczonych galonów, które odkryłeś w elektrowni wodnej. W rzeczywistości platforma testowa to tylko 16-uncyjny słoik Mason. Chociaż nie jest to duże, aby wytrącać zanieczyszczeń z domowego zaopatrzenia w wodę, jest to ogromne wystarczające dla dowodu koncepcji.

Zespół wykorzystuje dwie elektrody do tej kompilacji, jednego aluminium, a także żelaza. Elektrody te są połączone za pomocą aligatora prowadzące do elektroniki, którą zbudowali. Ta płyta elektroniczna jest zasadniczo tylko mostem H (używana, dzięki czemu mogą odwrócić biegunowość emitera polowego, a także zapobiec gromadzeniu się na elektrodach), a także kilka złączy do zasilania. Wyniki zachęca; Mają kilka filmów w czasie słoika z brudnej wody oczyszczającą się z mocą energii elektrycznej. To fantastyczna praca z jakąś fantastyczną dokumentacją. Zespół ma już wiele aktualizacji w sprawie swojej pracy, a także kierunki dokładnie jak replikować ich sprzęt. Możesz sprawdzić te filmy poniżej.

Hackadayprize2017 jest sponsorowany przez:

Back to top