Wejście Nagrody Hackaday: Bezpieczne przechowywanie na kartach SD

Oto puzzler dla Ciebie: Dokładnie jak bezpiecznie wysyłać dane z jednego komputera z poduszki do drugiego? Wysyłanie go przez sieć jest proste, ponieważ jest to cały punkt lotnicy. Snaakernet jest z natury niepewny, a także nie powinieneś przecenić bezpieczeństwa wagonu stacji pełnego taśm. Dla jego wpisu nagród Hackadaya [Nicka Sayer] ma możliwe rozwiązanie. To kamienie Sankara z Indiana Jonesa, a także świątyni Doom lub odwiedzający kartę USB, która wymaga dwóch kart. Tak czy inaczej, to fascynujący eksperyment w zabezpieczeniu fizycznym dla danych.

Koncepcja za Orthrus, bezpiecznym gadżetem USB RAID dla dwóch kart SD, jest sparowanie dwóch kart SD. Z obie kartami można sprawdzić, jak również skomponować do tego napędu RAID bez ograniczeń. Tylko jeden, dane są nieodwracalne, więc są wolne od ryzyka podczas transportu, jeśli są wysyłane oddzielnie.

Styl tego gadżetu jest oparty na Atxmega32a4u. To dość tego, czego można oczekiwać od Atmega, jednak ma to wbudowany pełny interfejs USB Speed, a także obsługę sprzętową AES. USB jest doskonała do dostarczania dwóch kart SD jako pojedynczego napędu, a także port AES jest wykorzystywany do szyfrowania danych za pomocą klawisza, który jest przechowywany w bloku przechowywania klucza na każdej karcie.

Dla środka wykorzystywana jest świetna konstrukcja. Możesz otrzymać tylko dane z tych kart SD, jeśli masz oboje. Jednak [Nick] jest dobrze świadomy ustawodawstwa Schneiera – każdy może stylować kryptosystem, że sami nie mogą się złamać. Dlatego szuka wolontariuszy do złamania Orthrusa. To fascynujące wyzwanie, a także jedno, które chcielibyśmy zobaczyć złamane.

Hackadayprize2017 jest sponsorowany przez:

Back to top